STAHOVACÍ PÁSKY

Níže najdete druhy stahovacích pásek = společně doladíme rozměry, materiál a použití.

Standardní stahovací pásky jsou vyráběny výlučně z polyamidu 6.6, aby se předešlo problémům se separací materiálu (například kovy) při recyklaci nebo při ovlivňování elektronických zařízení. Černé kabelové pásky jsou aditivovány sazemi, pro zvýšení odolnosti proti UV záření u venkovních aplikací.

Detekovatelné rozebiratelné pásky: pro zvláštní bezpečnostní standardy - lze zjistit jak detektorem kovů a rentgenem. Odolné proti aromatickým ředidlům, olejům, tukům a ropným produktům. Mají dobrou odolnost proti zásadám a limitovanou odolnost proti kyselinám. Tyto stahovací pásky neodolávají fenolům ani chloridovým ředidlům. Samozhášivost: UL 94 tř. HB

SAMOZHÁŠIVÉ stahovací pásky Pro instalaci v dopravních prostředcích, v místech s rizikem vzniku požáru. Vyhovují standardům UL-94 VO a GW 960 °C. V případě požáru nevznikají žádné toxické emise, Neobsahují halogeny ani fosfor. 

 • Trvale odolávají teplotám od -40°C do +85°C.
 • Montážní teplota od -10°C do +60°C.

Stahovací páska SE ŠTÍTKEM: Odolnost proti vnějším vlivům: mimořádná odolnost proti aromatickýcm ředidlům, olejům, tukům a ropným produktům dobrá odolnost proti zásadám, limitovaná odolnost proti kyselinám, nevhodné pro fenoly a chloridová ředidla

Pásky pro dětská hřiště IN-LINE COLOR jsou stahovací pásky vytvořené k použití připevnění měkkých prvků chránících kovovou konstrukci zařízení na dětských hřištích a hernách pro děti a na připevnění bezpečnostních sítí. Díky speciálně navržené konstrukci, se snížila možnost poranění dětí při hraní na minimum. Oproti standardním páskům mají tyto pásky zapuštěné zoubky do těla pásky a jsou tak bezpečnější pro dětmi užívané instalace.

Nerezové stahovací pásky COLSTEEL se používají hlavně v náročném prostředí, kde se očekává velmi dobrá odolnost proti korozi, ohni, vysokým teplotám, působení chemických látek nebo nepříznivým atmosférickým vlivům.

Rozebíratelné stahovací pásky pro opětovné použití. 


Stahovací páska COLSPEED s plochou hlavou z polyamidu 6.6. Plochá hlava, tloušťka pásky a uzavírací systém s vnějšími zuby ji činí obzvláště vhodnou k aplikacím ve stropních kabelových vedeních, kde nezpůsobují narušení okolních izolací. Stahovací pásky Colspeed jsou obohaceny o saze a mají vyšší UV odolnost vyšší než běžné pásky.

Vysokoteplotní stahovací pásky jsou určeny pro použití v místech, kde se vyskytují vysoké teploty ( až 125°C trvale nebo 150°C po dobu 500h). Jedná se například o motorové prostory v automobilovém průmyslu. 

Pásky s očkem umožňují upevnění svazků nebo kabelů k jakémukoli povrchu. Možnost použití vrutů, šroubů nebo nýtů nabízí flexibilitu a silnou fixaci na jakoukoli podpěru. 

Pásky s kotevní hlavou umožňují připevnění svazků a kabelů k panelům až do tloušťky 3 mm nebo k různým podpěrám pomocí vrutů, šroubů nebo nýtů. 

Detekovatelné pásky: obohaceny o oxid železa bez halogenů, který lze zjistit jak detektorem kovů tak rentgenem. Modrá barva přispívá k jednodušší optické kontrole. Odolné proti aromatickým ředidlům, olejům, tukům a ropným produktům. Dobrá odolnost proti zásadám a limitovanou odolnost proti kyselinám.

Stahovací páska 2LOCK:mají místo plastového jazýčka 2 nerezové zuby, které se zakousávají do hladkého těla pásku. Získáváme tím zvýšenou pevnost spojení a snadnější upínání i v nepříznivých podmínkách. Lze používat i při nízkých teplotách až do -40 °C.

 • Speciální nerezové destičky (ocel AISI 316) jsou během vstřikování začleněny do hlavy svorky pro velmi výkonný uzavírací systém "ocel + polyamid".
 • Systém dvojitých zubů umožňuje, aby bylo tělo zavěšeno ve dvou bodech na obou stranách pro naprostou těsnost.
 • Perfektní zapojení: dokonale hladké tělo bez nerovností umožňuje plynulé nastavení a správné napínání pro každý průměr utahování.
 • Odolnost a spolehlivost i při velmi nízkých teplotách až do -40 ° C.
 • odolného vůči UV záření pro venkovní aplikace.


Stahovací páska s plochou hlavicí UV+ BELTURING PLUS: speciálního techno-polymeru, který určuje jejich vhodnost pro venkovní použití. Podle normy CEI EN 62275 (ISO 4892-2, metoda A - 1000 hodin) odolávají povětrnostním vlivům a slunečnímu záření, nejméně po dobu 10 let.

 • Vnější ochrana a plochá hlava, aby nedošlo k poškození kabelu.
 • Možnost použití v dočasné poloze umožňující opětovné otevření.

Ruční napínací a stříhací kleště na polyamidové stahovací pásky od šířky 3,5 do 9 mm. 

 • Ručně nastavitelná napínací síla
 • Speciální pákový střih
 • Na polyamidové pásky, nelze použít na nerezové pásky

Ruční napínací a stříhací kleště na nerezové stahovací pásky do šířky 7,9 mm. 

 • Ručně nastavitelná napínací síla
 • Automatické přestříhnutí přebytečné pásky při nastaveném napětí
 • Na nerezové pásky, nelze použít na polyamidové

lancomat.cz